HAKKIMIZDA

   

Kurucumuzun CV'sine erişmek için tıklayınız.
Çetin Kaya Koç 


Unityverse Academy, kurucuları California Üniversitesi'nden Bilgisayar mühendisliği alanından doktoralı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Kaya Koç Semantik Teknoloji ve Yazılım A.Ş nin eğitim markalarından biri olan "Unityverse Academy" Türkiye'de ve dünyada Yazılımcı - Oyun Geliştirici ve Tasarımcı açığını kapatmak amacıyla kurulmuştur.
Türkiye'nin ve Dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olan, yüksek lisans ve doktorasını bitirmiş, aynı zamanda sektörel deneyimi olan eğitmenlerimizin yanı sıra dünyaca ünlü bilim insanlarının da bulunduğu eğitmen kadrosu ile dünyadaki en iyi üniversitelerde verilen eğitim kalitesini sunmakla birlikte; daha ilerisine geçerek sektörel deneyimi de sunan dünyanın sayılı eğitim akademilerinin arasına girmeyi hedeflemektedir.  

Eğitim Anlayışımız, Kurucumuz olan Çetin Kaya Koç'un öğretim üyesi olarak görev yaptığı Oregon State University, California University, Nanjing University gibi dünyaca ünlü üniversitelerin eğitim kalitesini ve modellerini en iyi şekilde ülkemiz gençlerine ulaştırmak eğitim gayelerimizin başında gelmektedir.
Kurduğumuz Unityverse Academy ile hedefimiz; Türkiye'yi yazılım, mobil uygulama, oyun, tasarım ve animasyon alanlarında gençlerimize kaliteli eğitim vererek onları nitelikli iş gücü haline getirmek ve unicorn girişimleri ortaya çıkaracak girişimcileri yetiştirmektir.

Çetin Kaya KoçUniversity of Houston'da Dr. Öğretim Üyesi (1988-1992), Oregon State University'de Dr. Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör (1992-2007) olarak çalışmıştır. Oregon State University'de Bilgi Güvenliği Merkezi (Information Security Laboratory) kurmuş ve Olağanüstü ve Sürdürülebilir Araştırma Liderliği (Outstanding and Sustained Research Leadership) ödülü almıştır. Koç, dünyanın ikinci büyük kriptografi konferansı olan Cryptographic Hardware and Embedded Systems (CHES)'in kurucusudur.
Koç'un tasarlamış olduğu algoritmalar, yazılım ve donanım mimarileri, Texas Instruments, Intel, Samsung ve Huawei gibi firmaların ürünlerinde kullanılmaktadır. Bu çalışmaların bir kısmı Koç'un yazarlık ettiği 13 ABD patentine konu olmuştur.